Quality of materials processing technology education (manager M. Urdziņa-Deruma).

Konkrētās problēmas izvēle un pamatojums:

Materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības kvalitāte ir būtiska, jo no tās ir atkarīga Latvijas tautsaimniecības attīstība nākotnē. Materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītība ir svarīga Nemateriālā kultūras mantojuma likuma kontekstā (pieņemts 2016. gada 29. septembrī).

Kāda ir pašreizējā situācija?

Šobrīd Latvijā nav veikti pētījumi par materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības apguves kvalitāti vispārējā izglītībā, tajā skaitā pamatizglītībā.

Kas jārisina?

Lai uzlabotu materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības kvalitāti, ir nepieciešams visaptverošs skatījums uz materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības kvalitāti, kas ļautu uzlabot gan izglītības kvalitāti vispārējā izglītībā, gan skolotāju sagatavošanā.

Kas notiks, ja to nerisinās?

Ja šo problēmu nerisinās, materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības kvalitāte netiks skatīta vienotā veselumā. Nākotnē tas var negatīvi ietekmēt arodizglītības kvalitāti, tautsaimniecības attīstību un Latvijas cilvēku konkurētspēju Latvijas, Eiropas un pasaules darba tirgū.

Virsmērķis: LU PPMF cilvēkresursu attīstība, zinātniskās kapacitātes un konkurētspējas attīstība un starptautiskās zinātniskās sadarbības veicināšana.

Projekta konkrētais mērķis: Uzlabot materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības kvalitāti Latvijā, izpētot materiālu apstrādes tehnoloģiju izglītības kvalitāti raksturojošos kritērijus vispārējā izglītībā.

Iesaistītais personāls:

  1. Asociētā profesore Māra Urdziņa-Deruma
  2. Pētniece Helga Ingeborga Melnbārde
  3. Lektore Lolita Šelvaha
  4. Lektore Gunta Treimane
  5. Lektora p.i. Mārīte Kokina-Lilo