STEM teachers' training for educational excellence (manager R.Birziņa)
Nosaukums angļu valodā: „International Diploma for School Teachers in STEM Education / eSTEM”
Pētījuma ietvars: Erasmus plus 2. pamatdarbības „Kapacitātes stiprināšana augstākās izglītības jomā” („Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Capacity Building in Higher Education”). PPMF sadarbojas šajā projektā kopā ar vēl citiem 9 partneriem: septiņām iestādēm no Ēģiptes (4 vadošās universitātes, 2 ministrijas un viens dibinājums), Glasgow Caledonian University (GCU) no Apvienotās Karalistes, Royal Institute of Technology (KTH) no Zviedrijas. Projekta ilgums: 15.10.2015 - 14.10.2018. Kopējās projekta izmaksas ir apmēram miljons, Latvijas daļa – ap 50 tūkstoši.
Projekta nozīmība:
Partnerība šī projekta ietvaros ne tikai piesaista Eiropas Savienības fondus Latvijas zinātnei un uzņēmējdarbībai, bet arī sekmēs Latvijas Universitātes kapacitāti uzņēmējspējas attīstības jomā, sadarbojoties ar pasaulē vadošajām institūcijām.
Projekta mērķis: apzināties Latvijas situāciju STEM jomā, izpētīt labākos STEM risinājumus pasaulē un ieviest modernu STEM izglītību Latvijā. Analizēt ieviestās STEM metodoloģijas efektivitāti.
Projekta uzdevumi un gaita:
Projektam būs divas galvenās aktivitātes:
- Survey and Benchmarking: Survey report of STEM teacher methodologies, programs and resources in Latvia;
- School experiments verification: Design the feedback questionnaires and survey. Analyze the feedback received and make upgrade recommendations for the developed experiments and education kits.
2016.g.: situācijas analīze, izmantojot STEM projekta ietvaros izstrādāto metodoloģiju: anketas studentiem un skolotājiem par STEM priekšmetu mācīšanās un mācīšanas situāciju Latvijā. Datubāžu analīze un salīdzinājums ar Eiropas un Ēģiptes partneru rezultātiem.
2017.-2018.g. ir paredzēts tupināt pētījumu transformatīvu lauka pētījumu, izpētot ieviestās metodoloģijas ietekmi inovāciju kultūras sekmēšanā Latvijā. Projekta gaitā sadarbosimies ar viedas specializācijas pakalpojumu nozaru partneriem (intervijas un fokusa grupas diskusijas), radot sinerģiju ar biznesu un sekmējot zinātnes sadarbību ar tautsaimniecību.
Rezultatīvie rādītāji:
ES struktūrfondu un citu fondu piesaistītais finansējums: eSTEM projekts E+ ietvaros: 50.000 €
Vismaz viens maģistra darbs un 3 zinātniskās publikācijas starptautiski recenzējamos žurnālos.
Iesaistītais personāls:
- Rita Birziņa - vadītāja
- Manuels Fernandezs – vadošais pētnieks
- Irina Maslo – vadošā pētniece
- Lūcija Rutka
- Daiga Kalniņa
- Rudīte Andersone
- Vismaz 2 maģistranti un viens doktorants