LU PPMF Pedagoģijas zinātniskā institūta direktors Dr. Manuels Fernandezs no 2016. gada 17. līdz 19. maijam piedalījās eSTEM projekta („International Diploma for School Teachers in STEM Education / eSTEM” - Erasmus + Key action 2 – „Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Capacity Building in Higher Education) otrajā koordinatoru sanāksmē, kas notika Karaliskajā Tehnoloģiju institūtā (Royal Institute of Technology) Stokholmā.
14 dalībnieki no Lielbritānijas (2), Zviedrijas (2), Latvijas (1) un Ēģiptes (9) apsprieda projekta sasniegumus pirmajos 9 mēnešos un plānoto darbību, kas būtu jāpaveic līdz gada beigām. Karaliskā Tehnoloģijas institūta telpas bija ļoti piemērotas sanāksmei. Diskusija bija ļoti saistoša un izglītojoša visiem dalībniekiem.
"Mēs uzzinājām vairāk par akreditācijas procesu Lielbritānijā un Ēģiptē. Ēģiptes partneri pašlaik izstrādā savu Ēģiptes kvalifikācijas sistēmu, un viņi bija ļoti ieinteresēti informācijā par Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūru un tās pielāgošanu Latvijas kontekstam (Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūra). Lielākā diskusijas daļa bija veltīta mācību programmas izstrādei. Mēs varētu sniegt savu ieguldījumu mācību/studiju rezultātu formulēšanā programmas līmenī, kā arī moduļu un kursu līmenī. Aleksandrijas Universitātes eksperti, ar kuriem mēs esam ļoti cieši sadarbojušies, sniedza savu ieguldījumu par mācību programmas karti un mācību/studiju rezultātu pielāgošanu Ēģiptes situācijai.
Kad mācību programma tiks izstrādāta, mēs plānojam to ieviest arī Latvijā. Interese par STEM priekšmetu mācīšanu ir ļoti raksturīga arī Latvijai, un mēs varētu gūt labumu no šī projekta rezultātiem. Koordinatori parādīja savu kompetenci projektu vadīšanā. Sākumā mēs nedaudz kavējām projekta vēlās apstiprināšanas dēļ, bet tagad mēs cenšamies panākt nokavēto un drīz strādāsim saskaņā ar sākotnējo plānu, " saka Dr. Fernandezs.
Projekta nākamie soļi: mācību/studiju rezultātu definēšana specializācijas virzienos un skolotāju apmācības uzsākšana. 2016. gada augustā mēs esam aicināti piedalīties apmācības procesā, kuru organizēs mūsu kolēģi no Glāzgovas Kaledonijas Universitātes (
Glasgow Caledonian University). Tā būs lieliska iespēja, lai uzzinātu vairāk par STEM skolotāju apmācības un skolēnu mācību organizēšanu Lielbritānijā.
Nākamā koordinatoru sanāksme notiks Aleksandrijā 2016. gada decembrī. Mēs plānojam Latvijā organizēt STEM skolotāju apmācību 2017. gada pavasarī un koordinatoru sanāksmi 2018. gada sākumā.